کمک مومنانه با حقوق سربازی

از قصه‌ی ما
خیام رحمانی

ویروس کرونا که تمام کشورهای جهان را گرفتار خود کرده در منطقه «سروآباد» در استان کردستان، خود گرفتار فداکاری و نوعدوستی یک سرباز ایرانی شد!

«خیام رحمانی» سرباز وظیفه حوزه مقاومت بسیج شهید فرشته ژریژه سپاه سروآباد است که بعد از آنکه حقوق سه ماه آخر سربازی خود را برای خرید یک گوشی پس انداز کرده بود، در اقدامی خیرخواهانه پس انداز خود را برای تامین اقلام اساسی خانوارهای روستایی نیازمند هزینه کرد.

آقای رحمانی میگوید: سه ماه پیش که به مرخصی رفته بودم گوشی تلفن همراهم شکست و تصمیم گرفتم به جای اینکه آن را تعمیر کنم حقوق ماهانه سربازی را برای خرید یک گوشی جدید پس انداز کنم. حقوق ماهیانه من که دارای مدرک کارشناسی حقوق بود، ۸۰۰ هزار تومان است لذا بعد از سه ماه پس انداز توانستم مبلغ ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای خرید یک گوشی جدید تهیه کنم تا بعد از دوران خدمت بتوانم یک گوشی جدید خریداری کنم.

بعد از شیوع ویروس کرونا (اوایل اسفند) و اینکه در مدت خیلی کمی تمام استان‌های کشور بویژه کردستان را درگیر خود کردو همین موضوع باعث کاهش درآمد بسیاری از مردم و فشار بر خانوارهای نیازمند بویژه در روستاها شد. در «روستای ژریژه» که مشغول خدمت سربازی بودم هر روز با مردم این روستا که در شرایط سخت اقتصادی بسر می‌بردند روبرو شده و دلم برای آنها می‌سوخت لذا تصمیم گرفتم حقوق ماهیانه ام را که برای خرید گوشی پس انداز کرده بودم را صرف خرید مواد غذایی برای خانوارهای نیازمند کنم. با هماهنگی مسوولان حوزه بسیج بیش از ۸۰ بسته غذایی به ارزش ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تامین و در بین خانوارهای نیازمند و بی بضاعت روستا توزیع کردم تا ذره‌ای از درد و گرفتاری این خانواده‌های نیازمند را کاهش داده باشم.

هم اکنون خدمت سربازی ام رو به پایان است و الان برای خریدن یک گوشی با مشکل روبرو هستم و پولی برای خرید ندارم اما خوشحالم که حداقل توانستم وظیفه خودم را در قبال مردم بی بضاعت و نیازمند روستای محل خدمت خود ادا کرده باشم و امیدوارم خداوند متعال از این حرکت و اقدام خشنود و راضی باشد.


محتوای بیشتر
فیلم مصاحبه فیلم 2 فیلم مستند

منابع

«کرونا شرمنده حس نوعدوستی سرباز ایرانی شد». خبرگزاری ایرنا.11 اردیبهشت 99.

«افتخار تمام ایرانی‌ها به سرباز جوانمرد وطن / ماجرای سرباز فداکاری که به ۸۰ خانوار کمک کرد». خبرگزاری تسنیم. 18 اردیبهشت 99.

«گفتگو با سربازی که حقوق خود را صرف تامین نیازهای خانواده های روستایی کرد». برنامه اتفاق. شبکه 3 سیما.

«لبیک جوان کردستانی به فرمایشات رهبری». خبرگزاری فارس.28 مرداد 99.