کمک دانشجویان به دانش آموزان در کرونا

از قصه‌ی ما
معلمان جهادی استان یزد

هنگامی که آمار منتشر شده از سوی آموزش و پرورش استان یزد از محروم بودن 8 هزار دانش آموز ابتدایی از آموزش های مجازی خبر داد، بچه های دانشجو بی تفاوت از کنار همشهری هایشان رد نشدند و آستین همت خود را بالا زدند...

همکاری تشکل های دانشجویی برای دانش آموزان

مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه فرهنگیان، دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان و جمعیت دانشجویی امام حسن(ع) یزد طرحی را با عنوان «زیر پونز شهر» راه‌اندازی کردند؛ به این معنی که در نقشه شهر افرادی که در زیر پونز قرار دارند توسط مسئولان و مردم دیده نمی‌شوند.

محمدحسین قانع دبیر مجمع عدالتخواه در مورد این طرح میگوید: ما بر این اساس سایتی راه‌اندازی کردیم و از معلمان جهادی شامل طلاب، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، معلمان مشغول تدریس، فارغ‌التحصیل دیگر دانشگاه‌ها ثبت‌نام به عمل آمد و تقریباً 60 معلم جهادی برای آموزش دانش‌آموزان کم برخوردار اعلام آمادگی کردند.

عدم همکاری آموزش و پرورش با دانشجویان

به دلیل این‌که آموزش‌وپرورش استان همکاری لازم را در خصوص معرفی دانش‌آموزانی که از آموزش مجازی محروم هستند نداشت، مجبور شدیم به برخی مدارس در مناطق حاشیه شهر مراجعه کنیم و با دانش آموزان تماس بگیریم. چنانچه آنها از آموزش مجازی برخوردار نبودند و می توانستند از کلاس‌های آموزشی ارائه‌شده توسط معلمان جهادی استفاده کنند. هم‌اکنون کلاس‌های آموزشی با 6 معلم، برای 40 دانش‌آموز در 6 پایه ابتدایی با رعایت فاصله و مسائل بهداشتی صبح و بعدازظهر در مسجد برگزار می‌شود.

معملین بی حقوق

معلمانی که هم‌اکنون در این طرح فعال هستند هیچ مزایا و دستمزدی دریافت نمی‌کنند و حتی به‌واسطه فراهم آوردن اقلام بهداشتی مانند مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک برای دانش آموزان محروم از آموزش مجازی هزینه‌هایی نیز به آن‌ها تحمیل می‌شود اما سعی دارند با ظرفیت و توانی که دارند به این دانش آموزان خدمت کنند و پس از بازگشایی مدارس نیز این طرح به‌عنوان طرح برگزاری کلاس‌های تقویتی برای دانش آموزان کم برخوردار برگزار می‌شود.

منابع

«جهاد معلمان یزدی برای تدریس به دانش‌آموزان کمتر برخوردار». خبرگزاری فارس. 23 اردیبهشت 99.