من نور شهادت را در چهره شهید چهرقانی دیدم

از قصه‌ی ما
شهید اکبر چهرقانی
شهید اکبر چهرقانی

مقام معظم رهبری:من نور شهادت را در چهره شهید اکبر چهرقانی دیدم.

شهید دکتر مصطفی چمران:اکبر یکی از همان شیعیان راستین بود که دعوت خونین و انقلابی حسین(ع) را لبیک گفت، علیه طاغوتیان قیام کرد، و همه وجود خود را وقف راه خدا نمود و به همه جاذبه ‏های زندگی و قید و بندهای حیات، پشت ‏پا زد؛ آزاد زیست و آزادانه وارد معرکه نبرد شد و با سلطه شیطانی طاغوتیان به سختی درافتاد و همه‏ جا در صحنه ‏های جنگ حق و باطل، پیش‏ قراول مبارزان از جان گذشته بود، هر کجا که ضدانقلاب سربرافراشت، فوراً آماده نبرد و فداکاری شد. هر کجا که طاغوتیان سرنوشت انقلاب را مورد تهدید قرار دادند، جان خود را سپربلا کرد، در معرکه‏ های سخت و خطرناک خرمشهر، و بعد در نبردهای خونین کردستان، از پاوه تا سردشت، هم ه‏جا اکبر پیش‏قراول بود، همه‏ جا حماسه خلق می‏کرد، همه‏ جا ستارة رزمندگان از جان گذشته بود.

کتاب «سوسنگرد به جای منچستر» شرحی بر زندگی و شهادت شهید اکبر چهرقانی از زبان خانواده و همرزمان شهید است.

اکبر چهرقانی در سال ۱۳۳۷ در تهران متولد شد. او تحصیل در انگلیس و زندگی در کشورهای غربی را رها کرد و دل به مقتدای خویش دکتر «مصطفی چمران» بست و به‌سوی جبهه‌های جنگ شتافت.

چهرقانی از نخبگان خوش‌فکر جنگ‌های نامنظم بود که در شب تاسوعا و در ماه اول دفاع مقدس کربلایی شد. این کتاب دربردارنده خاطراتی مستند به روایت خانواده و یاران شهید اکبر چهرقانی از زندگی‌ و مبارزاتش در دفاع مقدس است.


منابع

https://bityl.co/4jsJ https://bityl.co/4jsS http://www.diyareaftab.ir/news/36588/