مغز و روح فرمانده لشکر 7 ولی عصر

از قصه‌ی ما

شهید بهروز غلامی درسال 1334 در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود دوران کودکی را در تبریز و اردبیل به تحصیل پرداخت وبعد از آن همراه خانواده برادرش به اهواز مهاجرت کرد .دوران تحصیلات دبیرستان را در اهواز گذراند. همزمان با تحصیل به یاد گیری قرآن و فرائض دینی علاقه زیادی نشان می داد. با پیروزی انقلاب اسلامی در گروهی به نام « جوانمردان » که از تعدادی جوان انقلابی تشکیل شده بود ورسیدگی به مشکلات مردم را سر لوحه کار خود قرار داده بود,شروع به فعالیت کرد .با دستور امام خمینی (ره)مبنی بر تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ,بهروز در این راه تلاش زیادی کرد.او یکی از مؤسسین سپاه خوزستان بود.بعد از تاسیس سپاه تلاش زیادی کرد تا تجارب آموزشی خود در دوره ی سربازی را به نیروهای دیگر سپاه انتقال دهد.

بهروز به اتفاق شهید علی غیور اصلی پادگان آموزشی بزرگی را راه اندازی نمود وتمام پاسداران استان خوزستان در آن پادگان, آموزش های نظامی را فرا گرفتند .بهروز غلامی را شمع فرماندهان سپاه خوزستان می نامند,او به لحاظ توان بالای نظامی به سمت فرماندهی تیپ 15 آبی- خاکی امام حسن مجتبی (ع) منصوب شد و در عملیات مختلف شرکت نمود. تیپ امام حسن(ع) به فرماندهی بهروز غلامی, چنان ترسی در دل دشمن انداخت که رادیو عراق به صراحت نسبت به وی فحاشی می کرد.

با تدبیر بهروز شناسایی لازم در شبه جزیره فاو در سال 1362 انجام شد و دو سال بعد عملیات والفجر8 انجام شد که یکی از شاهکارهای نظامی ایران در طول دفاع مقدس است. در عملیات خیبر در دل هورالعظیم به لشکریان دشمن هجوم برد و در همان شب اول گردانهای تحت فرماندهی بهروز غلامی به اهداف خود رسیدند . برادرشهید موسی اسکندری رئیس ستاد لشکر 7 ولی عصر(عج)بعد از شهادت بهروز غلامی گفت : "" مغز و روحم را از دست دادم. "" "بهروز یکی از بندگان برگزیده خدا بود,با آنکه در زمان حکومت فاسد شاه تمام زمینه هابرای گناه ومعصیت در جامعه آن روز آماده بوداما او با پناه بردن به خدا و ارتباط با معبودش خود را آلوده ی گناه نکرد. پس از اخذ دیپلم به خدمت سربازی رفت و در بندر عباس مشغول خدمت شد. این دوران همزمان بود با خروش همه جانبه ی مردم ایران بر علیه حکومت پهلوی.بهروز که از نزدیک ظلم وستم این خاندان را می دید بی درنگ به صف مبارزان پیوست .اوچند مرحله از سربازی فرار کرد تا در تظاهرات و راهپیماییهای مردم تهران بر علیه شاه شرکت کند. با پیروزی انقلاب اسلامی در گروهی به نام « جوانمردان » که از تعدادی جوان انقلابی تشکیل شده بود ورسیدگی به مشکلات مردم را سر لوحه کار خود قرار داده بود,شروع به فعالیت کرد .با دستور امام خمینی (ره)مبنی بر تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ,بهروز در این راه تلاش زیادی کرد.او یکی از مؤسسین سپاه خوزستان بود.بعد از تاسیس سپاه تلاش زیادی کرد تا تجارب آموزشی خود در دوره ی سربازی را به نیروهای دیگر سپاه انتقال دهد.

منبع

http://t-khoban.blogfa.com/tag/%D8%A8%D9%87%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%BA%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

سردار خستگی ناپذیر