شهید هادی خضریان

از قصه‌ی ما
379603 604.jpg
379604 895.jpg

شهيد هادي خضريان:از اختلافات داخلي شديدا بپرهيزيد تولد شهید هادی خضریان بیست و هفتم دی ماه سال ۱۳۳۴ در شهرستان همدان و در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. پدرش ابوالقاسم خواربار فروش بود و با تأمین مایحتاج ضروری مردم روزی حلال کسب می‌کرد و تلاش داشت فرزندان خود را با سرشتی پاک و خداجوی پرورش دهد. سال ۱۳۴1 وارد دبستان شد و تحصیلات خود را آغاز کرد اما به دلیل مشکلات موجود موفق به ادامه تحصیل نشد و تنها تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. به مطالعه متون اعتقادی و دینی علاقه بسیار داشت و سعی میکرد در اوقات فراغت با مطالعه کتاب های مذهبی اطلاعات خود در زمینه اسلام و انقلاب را افزایش دهد.

انقلاب

در سال های انقلاب همراه با دیگر جوانان و نوجوانان سلحشور شهرستان همدان در راهپیمایی ها و تظاهرات علیه رژیم طاغوت شرکت کرد و در این راه از هیچ کمک و اقدامی فروگذار نبود و با وجود سن و سال کم یکی از نیروهای تاثیرگذار جریان انقلابی در همدان بود.

عضویت در بسیج

پس از پیروزی انقلاب ضمن عضویت در بسیج مستضعفین، در کمیته امداد امام خمینی مشغول خدمت به خانواده محرومان و مستضعفان جامعه شد. در سال‌های دفاع مقدس لباس رزم بر تن کرد و داوطلبانه روانه جبهه های نبرد حق علیه باطل شد تا از کشور خویش در برابر تهاجم رژیم بعث عراق دفاع نماید.

اسارت،شکنجه و شهادت

در عملیات های متعدد شرکت کرد و همراه با دیگر همرزمان و هم سنگرهای خود حماسه ها آفرید. سرانجام در بیست و هشتم اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۹ با سمت امدادگر و بهیار در منطقه عملیاتی مریوان به دست نیروهای حزب دموکرات اسیر و تحت شکنجه و اقدامات وحشیانه این حزب و نیروهای ضد انقلاب قرار گرفت.

پس از مدتها تحمل شکنجه های وحشیانه خود فروختگان ضد انقلاب و دشمنان قسم خورده ایران اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به کاروان عظیم شهدا پیوست. پیکر پاک و مطهرش را پس از انتقال به زادگاهش در گلزار شهدای باغ بهشت همدان به خاک سپردند تا زیارتگاه عاشقان و دلدادگان باشد.

از اختلافات داخلي شديدا بپرهيزيد

شهيد هادي خضريان در وصيت‌نامه خود نوشته است: وظيفه هر انساني طبق عقل و منطق و قرآن و اجماع بر اين بوده و هست كه (فقاتلوا في سبيل الله الذين يقاتلونكم) يعني بجنگيد در راه خدا با آن كساني كه با شما مي‌جنگند و اين از ضروري‌ترين موضوعات و از اهم واجبات است كه ما كاملا خود را آماده نبرد با افرادي كه در پي از بين بردن اسلام عزيز هستند، كرده‌ايم. اسلامي كه ريشه آن از خون شخصيت‌هاي بزرگ همچون پيامبران در هر زمان و مكان و ائمه هدي (ع) و بزرگ شخصيت‌هايي كه دنباله‌رو آنها هستند جان گرفته و شما اي برادران مومن و متعهد و مسوول بدانيد كه در هر زمان و در هر مكان مسووليت از انسان برداشته نخواهد شد و اينقدر كه به دست آوردن پيروزي مشكل است، نگهداري و حفاظت از آن مشكل‌تر خواهد بود. از اختلافات داخلي شديدا بپرهيزيد و متوجه فرمايش خداوند متعال باشيد كه فرمود (واعتصموا بحبل الله جميعا و لاتفرقوا ) كه عامل هر بدبختي و بيچارگي از تفرقه و جدايي است.


منابع

زندگینامه بسیجی شهید هادی خضریان *كلام شهيد* شهيد هادي خضريان:از اختلافات داخلي شديدا بپرهيزيد