شهادت در سحرگاه قدر

از قصه‌ی ما
حجت الاسلام و المسلمین محمد خرسند، امام جمعه فقید شهرستان کازرون

نحوه شهادت

سحرگاه 8 خرداد 98 مصادف با سومین شب از شبهای قدر ماه مبارک رمضان،حجت الاسلام والمسلمین محمد خرسند، امام جمعه کازرون با ضربات چاقوی فردی مهاجم به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

تحصیلات

وی تحصیلات دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در شهرستان کازرون گذرانده و پس از آن به‌واسطه‌ علاقه‌ای که از کودکی به روحانیت داشت، در مهرماه سال 1364 وارد حوزه علمیه کازرون شد. دروس سطح را در حوزه علمیه کازرون در محضر حضرات آیات ایمانی و بنیادی و حضرات حجج اسلام والمسلمین حمیدی ، کرمانی و هدایتی گذراند و بعد از عزیمت به قم درس کفایه را نزد حضرات حجج الاسلام والمسلمین محمدجواد فاضل لنکرانی و مرحوم فاضل هرندی خواند. در مقطع درس خارج از محضر حضرت آیات عظام مکارم شیرازی ، جعفر سبحانی و نوری همدانی و حضرت آیت‌الله حاج شیخ محسن فقیهی کسب فیض کرد.

جانبازی در جبهه های نبرد

مرحوم خرسند از سال 1362 در حالی که در کلاس اول دبیرستان مشغول به تحصیل بود، به جبهه اعزام شد و تا پایان جنگ به‌صورت متناوب در جبهه حضور داشت. وی 3 مرتبه مجروح شد و دارای 20 درصد جانبازی بود.

انتصاب به امامت جمعه

وی در دهه 80 امام جمعه شهرستان کازرون شد. حجت‌الاسلام خرسند یکی از امامان جمعه پرکار فارس بود که در بیان مواضع خود در موضوعات شهرستانی، استانی و کشوری از صراحت لهجه برخوردار بود.وی همچنین در فعالیت‌های سیاسی نیز فعال بود و در سال 91 مجدداً عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه شد.

منابع

خبرگزاری تسنیم