زیارت امام حسین در زمان شناسایی

از قصه‌ی ما

شهید سیدناصر سیدنور در سال 1340 در خانواده‌ای مذهبی و متعهد و از سلسله سادات و یکی از روستاهای شهرستان بستان به دنیا آمد.

شهید سید نور در کربلا در زمان جنگ تحمیلی

فعالیتها

سيدناصر درعمليات بيت المقدس ، رمضان در شرق بصره ، محرم در محور شهر هاني – زبيدات , عمليات والفجر مقدماتي در محور چزابه – فکه ، والفجر 1 در شمال فکه, والفجر 2 در محور حاج عمران و همچنين والفجر 3 در محور مهران شرکت فعال داشت . به دنبال موفقيت ها و کارهاي خارق العاده اي که سيدناصر در جبهه از خود به يادگار گذاشت,فرماندهان عالي جنگ او را به ماموريتهاي شناسايي برون مرزي از جمله شهرهاي بصره، العماره و سامرا اعزام کردند. اودراين ماموريت به زيارت امامان بزرگوار شيعه در شهرهاي عراق نايل شد و توانست اطلاعات حساس و خيلي مهمي از سپاه دشمن به دست آورد. عمليات خيبر يکي از مهمترين عمليات رزمندگان ايران اسلامي بود و سيد ناصر پس از انجام شناسايي هاي خارق‌العاده از مواضع دشمن کمک شاياني به طراحي واجراي اين عمليات کرده بود با حضور در عمليات ,با برداشتن اسلحه در کنار بسيجيان و پاسداران به نبرد با دشمن پرداخته و به شهادت رسید."

دوران کودکی

از کودکی با محرومیتهای ناشی از حکومت فاسد پهلوی آشنا شد .او با دیدن تبعیضها ونابرابریهای موجود در کشور بغض وکینه ی حکومت شاه ستمگر را به دل گرفت.آشنایی او با مبارزان و مبارزات مردم با ظلم و ستم رژیم پهلوی به او تجربه های زیادی آموخت ، ناصربا الهام از مکتب امام حسین (ع) در مبارزات و راهپیمایی ها ی ضد رژیم شاه از تمام وجودش بهره می جست.

سالی که او مدرک پایان تحصیلات متوسطه ی خود را می گرفت, همزمان با پیروزی ملت سر افراز ایران اسلامی بر رژیم پهلوی بود و امام خمینی؛ آن مجاهد فرزانه به وطن بازمی گشت ،سید ناصرنیزمانند دیگر فرزندان معنوی روح الله که در گوشه و کنار کشور با تمام وجود به او دل و جان سپرده بودند ؛ برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی در مقابل عوامل بیگانه به کارهای عمرانی و فرهنگی در روستاهای عرب نشین استان خوزستان همت گماشت .


منابع

http://seyednoore.blogfa.com/post/22/%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%86%D8%A7%D8%B5%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D9%86%D9%88%D8%B1

فرمانده اطلاعات وعملیات برون مرزی قرارگاه کربلا(ستادکل نیروهای مسلح)