بازنشستگانِ از پاننشسته (خیریه‌ی ساقی کوثر تبریز )

از قصه‌ی ما

سال ۱۳۹۷ تعدادی از بانوان بازنشسته‌ی آموزش و پرورش تبریز تصمیم می‌گیرند، کار خیری انجام دهند. موفق می‌شوند در کنار هم چند گره کوچک را باز کنند؛ اما با موارد جدیدی روبرو می‌شوند. برای حل مشکل افراد نیازمند، به کمک دیگران نیاز پیدا می‌کنند. در فضای مجازی گروهی ایجاد کرده و همکاران فرهنگی خودشان را در جریان موضوع قرار می‌دهند. بعد از مدت کوتاهی آمار اعضای گروه بالا می‌رود و واریز پول به شماره‌حساب اختصاص داده شده شروع می‌شود. مبلغ جمع شده بیشتر از انتظار آنهاست. حالا گره‌های بیشتر و بزرگتری باز می‌شود.

کم‌کم مردم دیگر هم در جریان فعالیت این گروه قرار می‌گیرند و کمک‌های نقدی و غیرنقدی‌شان را در اختیار این بانوان قرار می‌دهند.

در حال حاضر ۲۰ نفر از بازنشستگان آموزش و پروش تبریز، بصورت شیفتی، موسسه‌ی خیریه‌ی ساقی کوثر را اداره می‌کنند.

خدمات ارائه شده در خیریه

-تهیه جهزیه برای نو عروسان -تهیه و توزیع سبد غذایی ماهیانه برای مددجویان تحت سرپرستی -واریز حقوق ماهیانه و حمایت مالی برای خانواده های مددجویان -راه اندازی کسب و کار برای زنان بی سرپرست و بد سرپرست - پرداخت قبوض عقب افتاده - تهیه‌ی بسته‌های ویژه عید و شب چله برای کودکان خانواده‌های نیازمند - تامین هزینه‌های درمانی (دارو، جراحی و ...) - خرید خانه برای زنان بی‌سرپرست

منبع

مصاحبه زهرا رحیمی با خانم پروین فعالی (همسر شهید اژدر مباشرپور) امورتربیتی دهه ۶۰. از طرف دفتر مطالعات جبهه فرهنگی آذربایجانشرقی (۲۲مهر ۹۹)