استاد علوم اخلاق

شهید سید مهرداد مجدزاده تیر ماه سال 1334 در اصفهان متولد اما به دلیل شغل پدرش به استان خوزستان منتقل شد. او در سنین جوانی که در زمینه علم اخلاق و معارف اسلامی بهره کافی داشت به یک استاد دلسوز برای ارزش های اسلامی تبدیل شده بود که عمرش صرف آموزش احکام الهی و اصول انقلابی گردید.

شهید مهردادمجدزاده

همزمان با گسترش نهضت انقلاب اسلامی شروع به فعالیت در زمینه تکثیر اعلامیه، برگزاری جلسات شبانه با انقلابیون و دیگر شیوه‌های مبارزاتی کرد. او حتی در مسجد طالب‌زاده و مکتب قرآن اهواز با سخنرانی های روشنگرانه اش ماهیت رژیم پهلوی را نزد اذهان عمومی برملا ساخت.

تحصیلات

شهید مجد زاده به کسب علم و دانش اندوزی اهمیت فراوان می داد و همین شد که در رشته حسابداری دانشکده نفت تهران به ادامه تحصیل بپردازد اما در عین حال بعد از پیروزی انقلاب از نقش ارزنده خود در راه هدایت نسل جوان غافل نماند.

سوابق کار

بیشتر شاگردانش جوان بودند و گیرایی کلامش باعث شده بود حتی از شهرستان های دیگر برای حضور در محضر استاد به سوی اهواز بیایند، «درس‌هایی» از نهج‌البلاغه مجموعه ای جذاب از سخنرانی های اوست که در بخش رادیویی سازمان رادیو و تلویزیون استان خوزستان در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۶۰ پخش می شد. همچنین ندای بصیرت افزایی او در جهاد، سپاه، امور تربیتی نهضت سوادآموزی صنعت نفت، مرکز تربیت معلم، رادیو و شهرهای مختلف استان باعث تربیت انسان های متدینی شد.

شهادت کار

شهید مهرداد مجدزاده با شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و سرانجام در بهمن 61 ردای سرخ شهادت را در منطقه رقابیه به تن کرد و به همرزمان شهیدش پیوست.

جدول شماره5
5 6 7
مثال شهید مثال
مثال مثال مثال
مثال مثال دفاع مقدس

منبع

گرامیداشت شهید مجد زاده