میوه فروشی با منش شهدایی

محمدحسین سوروکیان


«محمدحسین سوروکیان علی‌آباد» صاحب میوه فروشی «سیب سرخ» در آزادشهرِ یزد است. این میوه فروش انقلابی علاوه بر منصف بودن در قیمت میوه ها، بخشی از درآمد حاصله را به تهیه جهیزیه نو عروسان اختصاص میدهد. در و دیوار این میوه فروشی با عکس شهدا مزین شده است.

میوه برای افراد کم درآمد

Sibsorkh2.jpg

در منطقه بزرگ آزادشهر میوه‌فروشی‌های کوچک، با تعداد زیاد و قیمت‌های بالا فعالیت می‌کنند و این سبب شده که بسیاری نتوانند نسبت به خرید میوه اقدام میوه اقدام کنند. به همین دلیل با مشورت با چند نفر از دوستان بر آن شدیم تا میوه‌فروشی را راه‌اندازی کنیم تا مردمی که دسترسی به میوه باکیفیت و ارزان‌قیمت ندارند هم بتوانند خرید کنند.

تصاویر شهدا، مایه خیروبرکت است

Sibsorkh3.jpg

ما با نصب تصاویر شهدا و علمای بزرگ استان میخواستیم بگوییم هیچ‌گاه از راهی که شروع کرده‌ایم بازنمی مانیم. در این میوه‌فروشی تصاویر شهدای بسیاری وجود دارد تا بتوانیم راه این عزیزان را نصب العین خود قرار دهیم و هرلحظه که به تصاویر این عزیزان می‌نگریم متوجه باشیم که یک روزبه خاطر اعمال و رفتارمان مورد سؤال خواهیم بود و باید به بهترین شکل عمل کنیم.

خرید جهیزیه از سود حاصله از میوه‌فروشی

ما 10 درصد از سود حاصله از فروش میوه‌ها را نذر حضرت اباالفضل العباس (ع) کردیم و همچنین قسمتی دیگر از درآمد را برای جهیزیه دختران نوعروس و یا کسانی که ازدواج‌کرده‌اند و به خاطر جهیزیه با مشکل روبه‌رو شده‌اند اختصاص داده ایم.

"تصاویر بیشتر"


منابع

«حرکت آتش به اختیار میوه‌فروش یزدی؛ از خرید جهیزیه با سود حلال تا عرضه میوه باقیمت پایین». شبکه اطلاع رسانی دانا. 18 تیر 99

«میوه فروش منصف یزدی که برای نوعروسان جهیزیه تهیه می کند». سایت خبری رسا.