شرکت لوله سازی اهواز

شرکت لوله سازی اهواز در سال 1345 در منطقه وسیعی از شهرستان اهواز با استفاده از ماشین آلات مدرن و تجهیزات پیشرفته و بکارگیری نیروی انسانی متخصص در راستای تولید لوله های فولادی جهت صنایع نفت، گازو پتروشیمی و آب تاسیس گردید.

شرکت لوله سازی اهواز


در حال حاضر شرکت دارای چهار کارخانه تولید لوله و سه کارخانه پوشش لوله به شرح زیر می باشد :


چهار کارخانه تولید لوله

 1. کارخانه‎ شماره یک‎ درسال1346مورد بهره‎برداری قرارگرفته و لوله‎های فولادی‎ به ‎اقطار6 الی16اینچ را تولید می نماید .
 2. کارخانه شماره دو در سال 1355 تاسیس و لوله های فولادی به اقطار 6 الی 24 اینچ را تولید می نماید
 3. کارخانه شماره چهار در سال 1355 تاسیس و لوله های فولادی به اقطار24 الی 56 اینچ را تولید می نماید.
 4. در سال ۱۳۹۰ خط تولید لوله اسپیرال در شرکت لوله سازی اهواز با ظرفیت اسمی سالانه ۲۳۰ هزار تن لوله از قطر ۲۴ تا ۱۰۰ اینچ تاسیس گردید.

سه کارخانه پوشش لوله

 1. کارخانه شماره یک پوشش در سال 1372 آماده بهره برداری گردید و لوله های 2 الی 16 اینچ را پوشش می دهد. این کارخانه از سال 1374 مورد بهره برداری قرار گرفته است.
 1. کارخانه شماره دو پوشش درسال 1372 مورد بهره برداری قرارگرفت و لوله‎های 18 الی 56 اینچ را پوشش می دهد.
 1. کارخانه پوشش داخلی در سال 1384 جهت انجام پوشش سخت اپوکسی داخل لوله احداث و از همان سال تولید آزمایشی پوشش داخلی لوله های 56 اینچ را آغاز نمود، لیکن در سال 1385 بدلیل فسخ قرارداد منعقده از طرف شرکت گاز، کارخانه مزبور تاکنون عملاً متوقف می باشد.


محصولات شرکت لوله سازی اهواز

محصولات کارخانه های تولید:

 • لوله های قطر بزرگ(SAWL): این لوله ها با روش های U&O و RB با قطر ۲۴ تا ۵۶ اینچ تولید و روانه بازار مصرف می گردند. ظرفیت سالانه این واحد ۲۹۰ تا ۴۲۰ تن و ضخامت لوله ها ۲۵۰ اینچ می باشد. گرید فولاد لوله های تولیدی از A تا X70 بوده و طبق استاندارد API5L، IPS و IGS تولید می گردند.


 • لوله اسپیرال(SAWH): کارخانه لوله سازی اهواز را می توان بزرگ ترین شرکت تولید لوله اسپیرال در جنوب کشور به شمار آورد که دارای بالاترین ظرفیت تولید نیز می باشد. این مجموعه از تکنولوژی بالایی برخوردار بوده و توانایی تولید لوله های فولادی مورد استفاده در خطوط انتقال نفت، گاز و آب را مطابق استانداردهای بین المللی از سایز 24 تا 100 اینچ را دارا می باشد.


 • لوله های قطر کوچک(HFW): لوله های با قطر کوچک در کارخانه لوله سازی اهواز به روش جوش مقاومتی فرکانس بالا طبق استانداردهای بین المللی تولید می گردد. ظرفیت سالانه تولید این محصول در حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار تن بوده و قطر لوله های تولیدی از ۶ تا ۱۶ اینچ می باشد. ضخامت لوله های قطر کوچک از ۱۷۲ تا ۴۰۶ اینچ و گرید فولاد آن ها از A تا X52 می باشد. استاندارد تولیدی API5L، IPS و IGS و دارای طول ۵ تا ۱۲٫۷ متر می باشند.


محصولات کارخانه های پوشش لوله:

پوشش خارجی:

 • پوشش لوله به روش پیچشی(WRAP): کارخانه پوشش سه لایه پلی اتیلنی در سال ۱۳۷۲ جهت پوشش خارجی لوله های فولادی به روش جوشکاری با قوس غوطه ور تاسیس گردید. لوله های به قطر ۱۸ تا ۶۰ اینچ به روش پیچشی در این مجموعه پوشش دهی می شوند.


 • پوشش لوله به روش غلافی(HOSE): در این کارخانه که در سال ۷۲ تاسیس گردید پوشش سه لایه پلی اتیلن جهت پوشش دهی خارجی لوله های فولادی به روش جوش مقاومت الکتریکی تولید می شود.

پوشش داخلی:

 • پوشش داخلی لوله: در این کارخانه که در سال ۱۳۸۴ تاسیس گردید پوشش داخلی لوله های فولادی با اپوکسی مایع تولید می شود. پوشش دهی در این مجموعه برای لوله های به قطر ۲۰ تا ۵۶ اینچ طبق استانداردهای بین المللی صورت می گیرد و ظرفیتی بالغ ۵٫۳ میلیون متر مربع در سال دارا می باشد.


منابع

شرکت لوله سازی اهواز

معرفی شرکت لوله سازی اهواز