تلاش های سپاه برای محرومیت زدایی

رفع محرومیت

محرومیت زدایی

روستای آب انار با ۴۰۰ خانوار و یک هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آبدانان قرار دارد که امروزه با مشکلات زیادی مواجه است.

مردم این روستا از وضعیت خدمات رسانی به این روستا و امکانات موجود ناراضی هستند و خواهان توجه جدی مسوولانند؛ این دهستان جزو مناطق محروم استان ایلام است.

وظیفه اصلی دولت توجه به نقاط مختلف کشور برای محرومیت زدایی است اما سپاه بنا بر وظیفه اجتماعی خود در کنار دولت قرار گرفته تا بتواند گوشه‌ای از مشکلات موجود را مرتفع کند.

سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در تلاش است در حوزه‌های اشتغال زایی، درمان، جاده و اینترنت با همکاری مجموعه‌های دیگر و استانداری خدماتی را به این مردم خوب و نجیب که در دفاع مقدس با اهداء جان و مال خود امنیت را برای کشور به ارمغان آورده‌اند، ارائه دهد. سرهنگ مجتبی عبداللهی مدیر روابط عمومی سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: مجموعه قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه، از دو سال قبل دهستان‌های با ضریب بالای محرومیت را شناسایی و کار خود را برای رفع مشکلات موجود آغاز کرده است.

وی افزود: دهستان آب انار از لحاظ محرومیت در درجه‌ای بالا قرار دارد که ما در زمینه محرومیت زدایی در این دهستان و چند روستای آن شامل هلیوه، سیاهکل، هونگه اقدامات موثری را انجام داده‌ایم.

اقدامات انجام شده توسط سپاه

مدیر روابط عمومی سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام ادامه داد: در دهستان آب انار اقداماتی از جمله احداث خانه عالم، احداث دیوار ساحلی، هدایت آب سیلاب، احداث پل سواره، مرمت و تکمیل مدرسه ام‌البنین و مرمت و تکمیل دبیرستان فردوسی صورت گرفته است. همچنین اقداماتی نظیر لایه روبی استخر، گابیون بندی، کانال کشی و هدایت آب سیلاب، احداث استخر و ذخیره آب کشاورزی در روستای هلیوه انجام شده، در روستای سیاهکل نیز کانال کشی آب سیلاب و روستای هونگه احداث مسجد و کانال کشی آب سیلاب از اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در این دهستان است.

عبداللهی ادامه داد: اقدامات صورت گرفته در قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در استان ایلام در سه کارگروه بهداشت و سلامت، معیشت و اشتغال و تعلیم و تربیت بوده که هزینه‌های اختصاص داده به هر سه کار گروه نزدیک 100 میلیون تومان است.