موسسه جوانان همت‌المحسنین

از قصه‌ی ما
نسخهٔ تاریخ ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۲۸ توسط ابوالفضل بکرای (بحث | مشارکت‌ها)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)

سال ۱۳۹۱ دو نفر از بسیجیان دختر دانشگاه آزاد واحد تبریز تصمیم گرفتند به عنوان بسیجی، کار مفیدی برای انقلاب، کشور و رهبری انجام دهند. با هزینه‌ی شخصی، چند بسته‌ی غذایی برای نیازمندان تهیه کردند که از نظر کمی و کیفی بسیار مختصر بود. روز ولادت امام حسن مجتبی (ع) بسته‌ها را تحویل دادند. با ملحق شدن چند تن دیگر از دانشجویان بسیجی به جمع آنها، کمک آشنایان و دوستان بیشتر شد؛ تعداد بسته‌ها و کیفیت و کمیت اقلام هم بالا رفت. چند سال گذشت و تهیه و تحویل بسته‌ها در روز ولادت کریم اهل بیت(ع) پابرجا بود. تصمیم گرفتند اسمی برای گروه‌شان انتخاب کنند. یکی از دخترها خواب شهید همت را می‌بیند. اسمی که به تصویب همه می‌رسد، "همت‌المحسنین" بود.

Hematngo..jpg


موسسه‌ی جوانان همت‌المحسنین، هر سال در سالروز ولادت امام حسن(ع) بیش از ۳۰۰ بسته‌ی غذایی را تحویل مددجویان خود می‌دهد؛ بسته‌های کامل و با کیفیت.

فعالیت‌های جوانان همت‌المحسنین:

تهیه‌ی بسته‌های ویژه‌ی عید و شب چله، تامین لوازم ‌التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند در پایه‌های مختلف، برگزاری کلاس‌های رایگان برای محصلان بی‌بضاعت، تهیه‌ی لباس‌های زمستانه و بهاره برای کودکان، تعمیر خانه‌های مددجویان، تهیه‌ی دارو، جراحی‌های رایگان یا تخفیف‌دار با همکاری پزشکان خیر و برگزاری نمایشگاه فروش تولیدات خانگی، به نفع سرپرستان خانوار برگزاری غرفه‌ی نقاشی برای کودکان در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برگزاری مراسمات مذهبی و ارائه‌ی بسته‌های فرهنگی و تهیه و تحویل کتاب و اقلام فرهنگی به کودکان مددجو، تهیه‌ی سیسمونی و جهیزیه، تهیه‌ی ماسک، ملافه و گان بیمارستانی در ایام شیوع کرونا.

منبع

مصاحبه زهرا رحیمی با خانم هانیه مرتقی (از اعضای موسسه) فعالیت‌های موسسه. از طرف دفتر مطالعات جبهه فرهنگی آذربایجانشرقی (۱۸ آذر ۹۹)