شهیدی که «صدام» برای سرش جایزه تعیین کرده بود

از قصه‌ی ما
473294 718.jpg
2647901.jpg
2647829.jpg

شهیدی که «صدام» برای سرش جایزه تعیین کرده بود

قصه وصال شهیدی که ۶ ماه پس از جنگ به قافله شهدا پیوست

ماجرای خواستگاری آیت‌الله فاضلیان برای سردار اسلامیان

مرد میداندار سال های دفاع مقدس بود

نامگذاری خیابانی در تهران به نام سردار “سعید اسلامیان” شهید شاخص همدان

سعید همواره به بیت المال حساس بود و در زمانی که همدان بودیم و منزل ما در خیابان رکنی بود، روزهایی که برف زیادی می بارید و صبح زود به همراه هم از منزل خارج می شدیم می گفت نمی توانم شما را سوار ماشین کنم چون بیت المال است و من به همراه بچه ها تا رسیدن به خیابان اصلی و پیداکردن خودرویی، در برف با دو فرزند کوچک حرکت می کردم و فردای آن روز سعید بسیار ناراحت بود و می گفت شما بعد از من از منزل خارج شوید تا شاهد سختی کشیدن شما نباشم.

شناخت عمیق از منافقین

شهیدان سعید و پرویز اسلامیان به عنوان موسسین دادگاه انقلاب بودند و با آنکه نظامی نبودند اما به محض شروع جنگ تحمیلی، داوطلبانه در میدان مبارزه با دشمن آماده شده و لباس رزم بر تن کردند

شهادت، حد نهایی انسانیت است

بخشی از وصیت نامه شهید اسلامیان که حاوی نکات ارزشمندی است می‌آوریم: (بِسمَ رَبّ الشّهداء و الصّدّیقین و الصّالحین و به نستعین إنما المومنونَ الَّذینَ أمَنوا بِاللهِ وَ رَسولِهِ ثُمَّ لَم یَرتابوا وَ جاهَدوا بِأموالِهِم و أنُفسِهِم فِی سبیلِ الله أولئِکَ هُمُ الصّادقون: منحصراً مومنان آن کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آوردند و بعداً هیچگاه ریبی به دل راه ندادند و در راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند).

خداوندا، اکنون که تنها با تو سخن می‌گویم تو را شاهد می‌گیرم، عزیزترین و بهترین چیزی که به من دادی جانم است و چیزی بهتر از آن ندارم. پس آن را در راه تو و برای رضای تو هدیه می‌کنم.

پروردگارا من این راه را با آگاهی کامل انتخاب کردم و شهادت سعادتی بس بزرگ می‌دانم زیرا شهادت حد نهایی تکامل یک انسان است زیرا در این مرحله انسان به هوای نفس خود پاسخ نمی‌دهد و غالب بر آن است و دنیا در نظرش پست و ناچیز می‌شود و حال آنکه نمی‌تواند در این دنیا بماند و آن را زندانی برای خود می‌داند. بر ماست که این نهال نوشکفته(انقلاب اسلامی) را با خون خود به ثمر برسانیم و این تکلیف بر دوش ما گذاشته شده است. پیامی برای شما که باید این نهال را تا آخر به ثمر برسانید دارم و آن پیام این است: «أطیعُوا الله وَ أطیعُوا الرّسولِ وَ أولِی الأمرِ منکم»

اطاعت کنید خداوند را و اطاعت کنید از رسول و اطاعت کنید از صاحبان امر که در نبودن رسول به جای آنان هستند.

اطاعت از امام این مرجع تقلید شیعیان جهان یک امر و قانون الهی است که بر دوش ما و شما نهاده شده است. این ولی فقیه است که دست جنایتکاران غرب و شرق را از این مملکت بریده است و صلاح این امت اسلامی را می‌خواهد و ما نیز باید او را یاری کنیم.

پدر عزیزم در راه خدا اسماعیل‌های خود را آماده کن. مبادا بعد از شهادتم، غمی بر چهره مردانه‌ات بنشیند و بدان که شهادت یکی از اعضای خانواده باعث سربلندی و عزت شرف خانواده و اسلام می‌شود.

برادران و هم سنگرانم به جهانخواران شرق و غرب بگویید که اگر خانه و کاشانه‌ام را به آتش بکشید اگر گلوله‌های شما قلبم را پاره پاره کند آرزوی شنیدن یک کلمه ضعف و زبونی را به گور خواهید برد و اگر پیکرم را زنده زنده پاره کنید و پاره‌های تنم را به آتش بسوزانید اگر خاکسترم را به دریا بریزید از دل امواج دریا صدایم را خواهید شنید که فریاد می‌زنم «اسلام پیروز است».


منابع

شهید سعید اسلامیان تجسم عینی اسلام ناب محمدی بود «صدام» برای سرش جایزه تعیین کرده بود قصه وصال شهیدی که ۶ ماه پس از جنگ به قافله شهدا پیوست نامگذاری خیابانی در تهران به نام سردار “سعید اسلامیان” شهید شاخص همدان