محمدعلی یک روستایی انقلابی بود

از قصه‌ی ما
نسخهٔ تاریخ ‏۶ ژانویهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۰۰ توسط ابوالفضل بکرای (بحث | مشارکت‌ها)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
شهید محمدعلی آقایی پر

زندگی نامه

شهید محمد علی آقايي پر دهم اردیبهشت 1330 در روستای پر توابع شهرستان ارومیه در یک خانواده مومن و متعهد چشم به جهان گشود به دلیل نبود امکانات تحصیلی در روستا خواندن و نوشتن نمی دانست و همراه پدر به شغل کشاورزی مشغول بود تا بتواند کمک حال خانواده باشد. فردي خونگرم بود و اكثر روستائيان به خاطر اخلاق و رفتار پسنديده اش به وي با ديده احترام مي نگريستند و تعريف و توصيفش هميشه در زبانها جاري بود.سال 1351 ازدواج کرد و صاحب سه پسر و چهار دختر شد.

روستایی انقلابی

او از دوستداران و علاقمندان انقلاب اسلامي بود. قبل از انقلاب با اهداف و آرمان هاي امام خميني آشنايي داشت. با شروع انقلاب اسلامي هر روز از روستا به شهر می آمد تا همگام با مردم برعليه رژيم دست نشانده پهلوي، در تظاهرات شرکت کند از نصايح و رهنمودهاي رهبر انقلاب سود مي برد، از نظر عقيدتي، فردي مؤمن ، پايبند دين و احكام بود نسبت به تحقق اهداف جمهوري اسلامي ايران تلاش و مجاهدت مي کرد و بدون هيچ ترس و واهمه ای از مأمورين رژيم، در جلسات مذهبی شركت مي کرد.

الگوی مناسب دوستان

محمد علی چون از کودکی درد فقر و محرومیت را چشیده بود، با مردم فقیر، مهربان و خوش برخورد بود. همیشه در اجتماعات و مراسمات خیریه شرکت می کرد و سعی بر آن داشت که الگویی مناسب برای دوستانش باشد تا نقش مؤثري در پیشرفت انقلاب داشته باشد با توجه به اینکه وی دارای حسن اخلاق خوبی بود، از هر لحاظ مورد توجه دوستان قرار گرفته بود. آنها سعی می کردند تا شیوه های کاری او را مد نظر داشته و پیشه خود قرار دهند. صفات خاص و ویژگیهای خوبش باعث شد تا بسیاری از دوستانش، راه او را ادامه دهند.

نحوه شهادت

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با اداره اطلاعات همکاری کرد و یکی از اعضا فعال بود. سرانجام بعد از رشادتهای فراوان دهم آبان 1371 در زادگاهش مورد سو قصد گروه های ضد انقلاب قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش را در همان روستا به خاک سپردند.

منابع

سایت نوید شاهد