ساخت داروی ایرانی کرونا در کرمانشاه

نسخهٔ تاریخ ‏۳ ژانویهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۱۹ توسط ابوالفضل بکرای (بحث | مشارکت‌ها)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
دکتر علی مصطفایی

پرفسور علی مصطفایی در استان کرمانشاه ، یک داروی گیاهی را پدیدآورده است که به گفته وی در مراحل اولیه بیماری کرونا، تأثیر درمانی دارد و این دارو که با نام MAB 98 نامگذاری شده است، پس از تأیید اولیه در انتطار اخذ مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو برای تولید انبوه است.

محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تولید این دارو و تأیید آن از سوی مراجع مربوطه افتخاری بزرگ را نه تنها برای پدیدآورنده آن، بلکه برای دانشگاه علوم پزشکی، استان کرمانشاه و کشور جمهوری اسلامی رقم می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: واحدهای مربوطه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تمام اقدامات لازم را برای اخذ تاییدیه نهایی دارو انجام خواهند داد و پیگیری‌های لازم برای تسریع این فرایند در مراجع کشوری به طور پیوسته در حال اجرا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: چنانچه این دارو بتواند موافقت‌های نهایی را از سازمان‌های مربوطه دریافت کند، در اسرع وقت و به صورت گسترده برای درمان بیماری کووید 19 بکار خواهد رفت.

بهبود صد در صدی بدون عارضه

پرفسور علی مصطفایی سازنده و پدیدآورنده این دارو نیز گفت: این دارو در مرحله نهایی تأیید قرار دارد و توانست در مراحل اولیه و نمونه‌های بررسی شده، توفیق کسب کند که نکته مثبت این دارو گیاهی بودن آن است و تاکنون هیچ عارضه‌ای جانبی در بیماران به همراه نداشته است.

وی افزود: استفاده از این دارو در مراحل اولیه بیماری سبب بهبود 100 درصدی بیماران می‌شود اما در مراحل پیشرفته بیماری کووید19 نیز کاربرد دارد.


منابع