شهید احمد رستگار

شهید احمد رستگار در سال 1335 در اهواز متولد شد

سوابق کار

احمد رستگار،از شهدای رسانه در زمان دفاع‌مقدس است که به عنوان فیلمبردار صدا و سیمای مرکز خوزستان فعالیت می‌کرد.و آن سالها در مسجد حجازی هم فعالیت میکردو برای توسعه کتابخانه جعفریه این مسجد بسیار تلاش کرد در سالهای منتهی به پیروزی انقلاب ه بسیار فعال بود آغاز فعالیت رسانه‌ای احمد رستگار در سال 1360 بود. در آن سال به عنوان صدابردار پخش وارد صداوسیمای مرکز خوزستان شد. ازدواج هم کرده بود و علاوه بر جنگ، مسجد و صدا و سیما، به خانواده و همسر خود هم بسیار توجه داشت و پسرش "محمد" در همان سال‌ها متولد شد.

شهادت

رستگار از آن به بعد در عملیات‌های مختلف به عنوان تصویربردار به جبهه‌ها اعزام شد و گزارش‌های متعددی از جبهه‌ها تهیه کرد. در «عملیات والفجر8» اوج از خودگذشتگی را در تهیه تصاویر از خود نشان داد و در نمایش توان و قدرت رزمنده‌ها تا سرحد شهادت پیش رفت. تصاویری که از این عملیات گرفت، در تقویت روحیه رزمنده‌ها بسیار تأثیرگذار بود.

او در حالی که در خطوط مقدم جبهه، بی‌باکانه دوربین فیلمبرداری را مانند سلاح بر دوش داشت و جبهه نبرد کفر و ایمان را به زیر سیطره دوربین خود برده بود، به آرزوی خود رسید و در منطقه عملیاتی «فاو» در سال 64 به دلیل اصابت ترکش به سرش، به شهادت رسید.


منبع

https://jamejamonline.ir/fa/news/540458/